Klub Strzelecki GARDA

Home » Klub » Wiadomości
A+ R A-
Wiadomości

Wiadomości (382)

62 Zawody KS GARDA zakończone, komunikat klasyfikacyjny jest w zakładce WYNIKI ZAWODÓW  - KS GARDA - 2011 

18.02.2017r. Garda zorganizowała egzamin na patent strzelecki. Przybyło 47 chętnych - większość spoza GARDY. 8 nie zaliczyło testów pisemnych, a 12 nie zdało części praktycznej, z czego 10 osób oblało pistolet, 5 karabin i 1 strzelbę. Z rozmów ze zdającymi wynika, że nie wszędzie szkolenie wstępne w zakresie strzelania odbywa się na odpowiednim poziomie. Wkrótce będzie komunikat klasyfikacyjny ze strzelania egzaminacyjnego oraz zdjęcia w Galerii.

niedziela, 19 lutego 2017 20:43
Opublikowane w Wiadomości
0

Stosownie do przepisów Polskiego Związku Strzelectwa Sportowego każda osoba przystępująca do egzaminu na patent strzelecki jest zobowiązana do odbycia wcześniej szkolenia wstępnego, co potwierdza na jej wniosku o patent Prezes jej macierzystego klubu.

W związku z powyższym Klub Strzelecki GARDA organizuje takie szkolenie w dniu 11 lutego 2016r. (sobota) o godz. 10,oo na strzelnicy klubowej na Kaczorach gm. Ostróda (strzelanie) oraz o 15,30 w Starych Jabłonkach (część teoretyczna – przepisy, zasady zachowania się na strzelnicy).

Szkolenie jest płatne – 150 zł płatne gotówką na strzelnicy. Firma szkoląca na żądanie wystawia fakturę.

Chętni do wzięcia udziału w szkoleniu proszeni są o nadesłanie zgłoszeń na adres mailowy:

Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

czwartek, 02 lutego 2017 21:56
Opublikowane w Wiadomości
0

Gazeta Olsztyńska prowadzi plebiscyt na Najpopularniejszego Sportowca(KLIKNIJ)

W kategorii 8. Sportowy Talent Roku znajduje się rzeczywisty talent strzelecki – Maciej Kowalewicz (strzelectwo Gwardia Olsztyn). Chłopak jest obecnie na drugim miejscu w plebiscycie. Zasługuje w pełni na poparcie – w 2016 trzykrotnie poprawił Rekord Polski w karabinie !!!!!!!

Głosować na młodego Maćka można wysyłając SMS o treści GO.STR.22 na numer 7248 (koszt 2,46 zł zt VAT za SMS).

Głosowanie kończy się 9 lutego 2017r.

Każdy kto odda głoś na Maćka i udokumentuje to przedstawiając zapis ze swej komórki otrzyma na naszych zawodach  19 lutego 2017r. naszywkę klubową GARDY z rzepem.

środa, 01 lutego 2017 20:15
Opublikowane w Wiadomości
0

W dniu 18 lutego 2017r. (sobota) o godz. 10,oo w Ostródzie, w siedzibie Klubu Strzeleckiego GARDA  przy ul. Jana III Sobieskiego 9 pok. 208 (budynek Wydziału Kultury i Sportu Starostwa Powiatowego w Ostródzie) odbędzie się egzamin na patent strzelecki.

Na miejscu będzie obecny lekarz medycyny sportowej.

Przed egzaminem należy DOKONAĆ WPŁATY 400 ZŁ za egzamin na konto numer
60 1060 0076 0000 3200 0136 9459
Polskiego Związku Strzelectwa Sportowego
00-336 Warszawa, ul. Kopernika 30
z dopiskiem „opłata za egzamin na patent strzelecki”

STAWIAJĄC SIĘ NA EGZAMIN NALEŻY MIEĆ ZE SOBĄ:
a)   - wypełniony i potwierdzony przez macierzysty klub „Wniosek o nadanie patentu
strzeleckiego”
b) – kserokopię dowodu wpłaty 400 zł opłaty za egzamin,
c) – długopis.
UWAGA - brak dokumentów z pkt. " a " i " b " uniemożliwi przystąpienie do egzaminu.

Egzamin składa się części teoretycznej w postaci testu 10 pytań oraz części praktycznej, czyli strzelania na strzelnicy Klubu Strzeleckiego GARDA,  położonej na terenie Leśnictwa Kaczory gm. Ostróda (szkic dojazdu na stronie internetowej Klubu http://www.ksgarda.pl/index.php?option=com_k2&view=item&layout=item&id=48&Itemid=144 )

Ewentualne pytania proszę kierować pod adresem Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

środa, 01 lutego 2017 14:23
Opublikowane w Wiadomości
0

Rejestracja na 121 Zawody GARDY, planowane 19 lutego 2017r. na Kaczorach już ruszyła (KLIKNIJ) , zachęcamy do korzystania. Jest taniej i nie trzeba stać w kolejce na strzelnicy. Smile


sobota, 28 stycznia 2017 08:17
Opublikowane w Wiadomości
0

Warmińsko–Mazurski Związek Strzelectwa Sportowego w Olsztynie organizuje kursy instruktora strzelectwa sportowego PZSS i prowadzących strzelanie PZSS.

Termin: koniec lutego, marzec i kwiecień 2017 r. Terminy zostaną wkrótce uszczegółowione. Uwaga: cześć zasadnicza będzie trwała ok. 10 dni i odbędzie się w systemie STACJONARNYM CAŁODNIOWYM. Poza tym zajęcia weekendowe.

Miejsce: okolice Ełku.

Warunki uczestnictwa:
- ukończone 18 lat (chcący uzyskać dodatkowo uprawnia prowadzącego strzelanie - 21 lat + patent strzelecki PZSS + licencja zawodnicza lub sędziowska PZSS),
- wykształcenie minimum średnie (matura nie wymagana),
- wniesienie do końca lutego przelewem opłaty za kurs na rachunek bankowy firmy 'Regiment Warszawa' (faktura na źyczenie),
- dostarczenie organizatorom przed rozpoczęciem kursu następujących dokumentów:
-  kserokopii dowodu osobistego (oryginał do wglądu),
-  kserokopii świadectwa ukończenia szkoły średniej (oryginał do wglądu),
-  zaświadczenia lekarskiego o braku przeciwwskazań do uczestnictwa w kursie instruktora strzelectwa sportowego,
-  własnoręcznego oświadczenia, że nie było się skazanym prawomocnym wyrokiem za umyślne przestępstwo, o którym mowa w art. 46–50, lub określone w rozdziale XIX, XXIII, z wyjątkiem art. 192 i art. 193, rozdziale XXV i XXVI ustawy z dnia 6 czerwca 1997 r. — Kodeks karny (Dz. U., 1997, nr 88, poz. 553, ze zm.),
-  2 zdjęć legitymacyjnych 3,4 x 4,5 cm.

Ilość miejsc ograniczona niewielką salą wykładową i bazą noclegową. O zakwalifikowaniu na kurs decydują organizatorz oraz potrzeby szkoleniowe klubów strzeleckich z Polski północno-wschodniej.

Absolwenci kursu otrzymają legitymacje instruktorskie wydane przez PZSS oraz zaświadczenia o ukończeniu szkolenia z pierwszej pomocy medycznej, a za dodatkową opłatą legitymacje prowadzącego strzelanie PZSS. Kurs umożliwia - po spełnieniu wszystkich warunków wymaganych przez PZSS (np. posiadanie patentu strzeleckiego, przynależność do klubu zrzeszonego w PZSS, potrzeby klubu itp.) - uzyskanie licencji trenerskiej PZSS. Osoby nie uczestniczące w całym szkoleniu mogą uzyskać uprawnienia prowadzącego strzelanie.

Kadra: zajęcia poprowadzą doświadczeni trenerzy strzelectwa sportowego i sędziowie PZSS z Warszawy, Olsztyna i Bydgoszczy.

Dokładna cena zostanie podana po przyjęciu wstępnych deklaracji, nie będzie odbiegać od rynkowych. W ramach opłaty dodatkowej organizatorzy postarają się zapewnić uczestnikom posiłki, stały serwis kawowo–herbaciany oraz zorganizować noclegi.

Pytania i zgłoszenia: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

środa, 25 stycznia 2017 08:40
Opublikowane w Wiadomości
0