Klub Strzelecki GARDA

Home » Klub » Wiadomości
A+ R A-
Wiadomości

Wiadomości (382)

62 Zawody KS GARDA zakończone, komunikat klasyfikacyjny jest w zakładce WYNIKI ZAWODÓW  - KS GARDA - 2011 

Planujemy kolejny egzamin na patent strzelecki. W związku z tym w dniu 4 czerwca 2016r. (sobota) na naszej strzelnicy w Kaczorach gm. Ostróda odbędzie się szkolenie dla chętnych do przystąpienia do egzaminu (KLIKNIJ). Sam egzamin odbędzie się 11 czerwca 2016r. (sobota) o godz. 10:00 w Ostródzie przy ul. Sobieskiego 9 (KLIKNIJ).

niedziela, 22 maja 2016 19:46
Opublikowane w Wiadomości
0

8 maja 2016r. na strzelnicy Wojciecha Mielczarka w Niborku 30 strzelców uczestniczyło w pierwszych w tym roku zawodach NORD-100. Komunikat z zawodów jest w zakładce Wyniki (KLIKNIJ), a zdjęcia w Galerii (KLIKNIJ).

 

Przed nami jeszcze w tym miesiącu Puchar Prezesa Warmińsko - Mazurskiego Związku Strzelectwa Sportowego 15.05.2016r. na Kaczorach oraz Strzelanie z Perkunem 22.05.2016r. na strzelnicach w Rynie, Marcinkowie, Nidzicy i na Kaczorach.

niedziela, 08 maja 2016 21:45
Opublikowane w Wiadomości
0

Miesiąc kwiecień był dość pracowity dla naszego Klubu. Najpierw kurs dla prowadzących strzelanie i  szkolenie z pierwszej pomocy medycznej dla sędziów, a przy okazji zawody przy użyciu komputerowego Nopel. Zdjęcia z zajęć praktycznych są w Galerii (KLIKNIJ). Potem strzelanie westernowe Black Powder Only zorganizowane wraz ze Stowarzyszeniem WAS Banditos (KLIKNIJ). Z kolei 16 kwietnia 2016r. na egzaminie na patent strzelecki stawiło się 133 kandydatów na strzelców. Egzamin zaliczyło 111. a 22 będzie musiało skorzystać z poprawki. Zdjęcia z egzaminu można obejrzeć w Galerii (KLIKNIJ). Zaraz po egzaminie 113 Zawody GARDY, na które mimo drobnych opadów, stawiło się 124 strzelców, których można obejrzeć w Galerii (KLIKNIJ). Ze wszystkich spotkań sporządzono komunikaty klasyfikacyjne, które można oglądać w zakładce Wyniki (KLIKNIJ).

 

Pracowity będzie także maj. Na początku strzelamy w Rynie, a potem  8 maja 2016r. w Niborku gm. Nidzica rozpoczynamy kolejną turę zawodów NORD-100 czyli strzelanie z karabinów z optyką na 100 metrów. W połowie miesiąca na Kaczorach tradycyjny Puchar Prezesa Warmińsko - Mazurskiego Związku Strzelectwa Sportowego z klasycznymi konkurencjami Psp, Pcz, Ksp i Pdw (Kliknij), a 22 maja chcemy przeprowadzić zawody na trzech strzelnicach równocześnie - Wieściszowice (dolnośląskie) z Karkonoskim Klubem Strzeleckim PERKUN z Kamiennej Góry, w Marcinkowie k. Mrągowa z tamtejszym Klubem Strzeleckim SNAJPER (m. in. strzelenia z karabinów na 300 metrów)  oraz na naszej strzelnicy na Kaczorach. Nadto chcemy w jednym z warmińsko - mazurskich muzeów zorganizować wystawę broni podczas Nocy Muzeów.

czwartek, 21 kwietnia 2016 19:59
Opublikowane w Wiadomości
0

9 kwietnia 2016r. na Kaczorach odbyły się zawody westernowe "Black Powder Only" zorganizowane przez stowarzyszenie WAS Banditos i Klub Strzelecki GARDA. Strzelcy przebrani za kowbojów dymili z czarnoprochowych rewolwerów, karabinów i strzelb. Strzelano do tarcz, celów metalowych i rzutków.  Zawody wykazały, że z czarnego prochu można też strzelać dynamicznie. Komunikat klasyfikacyjny jest już na naszej stronie internetowej (KLIKNIJ), a zdjęcia w Galerii (KLIKNIJ).

niedziela, 10 kwietnia 2016 07:42
Opublikowane w Wiadomości
0

Klub Strzelecki GARDA pod patronatem WMZSS organizuje w kwietniu br. następujące kursy związane z uprawianiem strzelectwa:


- w dniu 2 kwietnia 2016r. o godz. 15,oo w Idzbarku gm. Ostróda (szkoła) kurs pierwszej pomocy medycznej dla aktywnych sędziów strzelectwa sportowego z Klubu Strzeleckiego GARDA. Kurs jest bezpłatny, a jego uczestnicy otrzymają stosowne zaświadczenia.


-  w dniach 2 – 3 kwietnia 2016r. w Idzbarku gm. Ostróda dla wszystkich chętnych kurs dla prowadzących strzelanie, po którym będą wydawane stosowne legitymacje prowadzących strzelanie przez Polski Związek Strzelectwa Sportowego.


- w dniach 9 – 10 kwietnia 2016r. w Idzbarku gm. Ostróda dla wszystkich chętnych kurs sędziów strzelectwa sportowego, którego celem jest:

1) uzyskanie uprawnień sędziowskich tarczowych kl. III,

2) podnoszenie uprawnień sędziowskich tarczowych do kl. I włącznie,

3) szkolenie okresowe dla sędziów tarczowych wszystkich klas.


Wykładowcy z Klubu Strzeleckiego GARDA pracują na tych kursach honorowo (bez wynagrodzenia).

O szczegóły dotyczące wymienionych kursów należy zwracać się do kierownika szkolenia:

Artur Wołosz, tel. (+48) 510 80 80 30, e–mail: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

piątek, 25 marca 2016 22:45
Opublikowane w Wiadomości
0

112 Zawody Klubu Strzeleckiego GARDA odbyły się równolegle na dwóch strzelnicach – na Kaczorach oraz w Marcinkowie k. Mrągowa. Na tej drugiej strzelnicy przy współpracy z Klubem Strzeleckim SNAJPER w Mrągowie. Na Kaczorach mieliśmy ponad setkę strzelców i pokaz polskiego munduru wojskowego wzór 36 (replika) oraz zbioru odznak pułkowych zaprezentowanych przez Grzegorza Wołoszczaka. W Marcinkowie zebrało się 55 strzelców. Na uwagę zasługuje piękny wynik w strzelaniu z karabinu sportowego z przeziernikowymi przyrządami celowniczymi na 100 m jaki osiągnął na Kaczorach Jerzy Maruchacz – 149 pkt na 150 możliwych. Z kolei w Marcinkowie w pistolecie sportowych (strzelanie do biatlonek) zwyciężyła uczennica szkoły podstawowej – Anna Kozynko.

 

Komunikat klasyfikacyjny jest już w zakładce WYNIKI (KLIKNIJ).

Dla najlepszych są też do pobrania dyplomy - KLIKNIJ oraz zapraszamy wszystkich do galerii - KLIKNIJ

niedziela, 20 marca 2016 21:03
Opublikowane w Wiadomości
0